Twilightfan_ TR
Aileye Hoşgeldiniz
Twilight Efsanesiyle ilgili herşey burada


Giriş yapın yada Üye olun
Böylece resimleri, Videoları ve linkleri görebilirsiniz.

Twilightfan_ TR

Alacakaranlık Efsanesi İle İlgili Herşey. Filmler, kitaplar, oyuncular hakkında en güncel konular ve çok daha fazlası...
 
AnasayfaHoşgeldinizSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Breaking Dawn -- Şafak Vakti

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Forever.EDWARD
Site Kurucusu ve Yönetici
Site Kurucusu ve Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 2234
Tür : Vampir
Yaş : 37
Nerden : Venüs- Aşk Gezegeni
Kayıt tarihi : 17/12/09
Lakap : Team EDWARD ( Edward Hastası)

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   Perş. 04 Şub. 2010, 11:54Breaking Dawn -- Şafak Vakti
Kitap Kapak yazısı : Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırsınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız? Vazgeçilmez bir şekilde bir vampire aşık olmak Bella Swan için, bir fantezi ve kabusun gerçeğe karışmasıdır. Edward Cullen'a duyduğu yoğun tutkuyla bir tarafa, kurt adam Jacob Black ile arasındaki derin bağ ile öbür tarafa çekilmiş bir halde, nihai dönüm noktasına ulaşmak için kayıplar ve mücadele dolu çalkantılı bir yıl geçirmiştir. Artık ölümsüzlerin karanlık ama çekici dünyasına katılacak, ya da iki kabilenin arasında insan olarak hayatına devam edecektir.

Kişisel Yorum: Bu kitap serideki favorimdir. Uzunluğu, üç kısım halinde farklı bakış açılarıyla anlatımı ve muhteşem finaliyle beni büyülüyor. Filmide ikiye bölünürek çekilen kitap, kuşkusuz serinin en önemli temel taşlarındandır.

Burada herkesin bildiğini tahmin ettiğim ama bazılarınında bilmediğinize inandığım bazı olayları derledim:) Breaking Dawn

1- edwardla bella çayırlıktaki konuşmalarından sonra gidip charlie ile konuşurlar.ilk önce charlie kızar ama sonra bu olayı reneeye havale eder( onun genç yaşta evlenme olayına karşı olduğunu bildiği için kabul etmeyeceğini düşünür)
2- ama renee büyük bir olgunlukla bellaya kendisi için neyin doğru olduğunu düşünüyorsa onu yapmasını söyler
3- düğün hazırlıklarının hepsi ile alice ilgilenir ( hatta herşeyle diyebilirim bellanın valizini bile o hazırlıyor
4- büyük günde bella çok heyecanlıdır, renee, charlie hatta jacop onun düğününe gelmiştir,
5- alicenin biraz abartığı düğünden sonra edward ve bella balayı için esmenin adasına giderler,
6- orada yanlız olacaklardır, edward bellaya söz verdiği için beraber olurlar ,
7- ama sabah edward bellayı incittiğini düşünmektedir, bu yüzden çok sinirli ve gergindir
8-bella onu iyi olduğuna ikna eder ama edward bellanın vücudundaki morlukları gördükçe vicdan azabı çeker,
9- bella onu ikna ettikten sonra bellanın adada güzel vakit geçirmesi,eğlenmesi için edward elinden geleni yapar, aslında planı onu çok fazla yorup bir daha beraber olmak istememesini sağlamaktır,
10- bella hergün çok yorulur ve edwardla konuşmaya vakit bulamadan uyumak zorunda kalır ve rüyalarında bir oğlan çocuğu görmeye başlar,
11- sonraki günlerde bella cesaretini toplar ve edwardı tekrar beraber olmak için ikna etmek ister ( biraz ağlamayla onu ikna eder)
12-sabah kalktığında edwardın sinirli olmadığını görüp çok sevinir ve herşey iyiye gitmeye başlar,
13- sonra bir gün bella çok fazla uyuma, fazla yemek yeme ama doymama, regl olamama ve karnındaki şişlikten kuşkulanır ve hamile olduğunu düşünmeye başlar. sonra carlisleya danışıp bunun mümkün olup olmayacağını sorar, edwardla bella abartopar adadan ayrılırlar( burada başka olaylarda var ama uzatmayacağım)
14-bella edwardın bebeği istemeyeceğinden korkar ve rosedan yardım ister,
jacoplu bölümlere(bellanın hamile kalmasından devam ediyorum)

15- jacop charlieden bellanın geldiğini ama çok hasta olduğunu öğrenir( charlie bile görmeye gidememiştir daha)
16- jacop bellanın hasta olmadığını anlar onun vampire dönüştüğünü düşünerek cullenlerin evine gider ama orada bellanın hasta değil hamile olduğunu öğrenir
17- edward jacopla konuşarak onun bellayı ikna etmesini bebeğin alınması konusunda konuşmasını ister çünkü rose edwardla bellayı bir saniye bile yanlız bırakmaz ( roseun takıntısı bebek olduğu için bellayı herkesten korur)
18- neyse edward jacoba bellayı alıp gitmesini onu içini kemiren o yaratıktan kurtarmasını ister,
19- jacop bellayla konuşur ama ikna edmez (bella ölme pahasına bebeği doğurmaya karalıdır hatta renesme doğana kadar onun rüyasında ki gibi bir oğlan çocuğu olduğunu düşünür) sonra jacop pes edip carlisleden bebek hakkında bilgi alır.(carlisle, bebeğin bellayı öldürdüğünü, onun kanıyla beslendiğini, ultrasonda gözükmediğini, fazla hızlı geliştiği için bellayı güçsüz düşürdüğünü ve daha önce hiç bebek vampir diye bir şey duymadıkları için bu konuda bir şey yapamayacaklrını söyler,)
20- jacopta şakayla karışık eğer bebek doymuyorsa ona kan verebileceklerini söyler, edward bunu ciddiye alır ve dener ilk önce bella kan içmek istemez ama sonra kanın tadını sever(aşerme olayı), bella biraz olsun iyileşmeye başlar. ama daha 2 haftadır hamile olmasına karşın 9 aylık hamile görüntüsüne sahiptir ve eğer böyle devam ederse doğum sırasında güçsüz düşüp ölecekir
21- edward bunu bildiğinden doğum sırasında bellanın kalbi durduğunda onun zehri ile dolu enjektörü doğruca bellanın kalbine saplar. ilk önce hata yaptığını düşünür ama bella hızla iyileşir ve çok güçlü, güzel bir vampire dönüşür,
jacop bellanın doğumdan sonra öleceğini düşünür ve rennesmeden nefret eder onu öldürmek ister ama onu gördüğünde ona mühürlenir.
22- bella ilk avına çıkar ve orada insan kokusuna rastlar ama kendini tutup uzaklaşır edward buna çok şaşırır ve reneesmeyi görmesinde bir sakınca olmadığına karar verir.
23- bella renesmeyi görür ve çok şaşırır çünkü bebek fazla hızlı gelişmekte ve özel bir yeteneğe sahiptir. o sırada bella jacobun renesmeye mühürlendiğini öğrenir,jacoba çok kızar ve bundan kesinlikle vazgeçmesini ister.
edward ilk başlarda rennesmeden fazla uzak durur oda jacop gibi onun bellayı öldürdüğünü düşünür ama renesme ona düşündüklerini gösterince oda babalık duygularıyla hareket etmeye başlar.(renesme düşünceleriyle ona çok üzgün olduğunu, bellanın karnında herşeyden haberdar olduğunu, annesine zarar vermemek için çok çabaladığını ve onu çok sevdiğini gösterir)
24-sonraki günlerde bella renesmee giderek alışır, esme ve carlisle edward ve ona doğum günü hediyesi olarak bir ev hadiye ederler.
25. charlie jacopun kurtadam olduğunu öğrenir ve ve jacop ona reneesmeden söz eder ama bella ve edwardın çocukları olarak değil evlatlıkları olduğunu söyler.
26-jacop cullenlara charlieye renesmeden bahsettiğini söyler.charlinin gelip onu görmek istediğinden bahseder.
27-bella buna çok heyecanlanır ama ona zarar vereceğini düşünmeye başlar, edward ona destek olur.Charlie gelmeden 5 dakıka önce jasper ,esme, rosalıe, emmett bellaya ufak tefek tavsıyelerde bulunurlar.
Esme:çok hareketsız durma ve hızlı hareket etme.
alice:sen de otur eger oturursa ınsanlar ayakta durmayı pek sevmez.
Jasper: her 30 sanıyede gözlerını gezdır,ınsanlar bırseye uzun sure dik dik bakmazlar.
Rosalie:5 dakıkada bır bacaklarını ust uste at,sonrakı 5 dakıkada yerlerını degıstır.
Emmett: dakıkada en azından 3 kere gözlerını kırpıstır.
28- charlie renesmeyi görmeye gittiğinde vampirler hakkındada herşeyi öğrenir.
29 -bunu sorunsuz bir şekilde kabul eder,
30-sonra charlie renesmeye alışmaya başlar, onu görmek için hergün gelmeye başlar o zamanlarda emmet edward ve bellayla fazla dalga geçmeye başlar( cinsel hayatları ile ilgili)
31- bella onu susturmak için bilek güreşi yaparlar ve bella kazanır,
32- Orada nessie çok hızlı geliştiği için büyüyor hatta konuşmaya bile başlıyor.
33- sonra alicenin bir arkadaşı renesmeyi görür ve böyle vampir-insan çocuk görmediği için çok şaşırır ve volturiler bunu öğrenir.
34- gelip reneesmeyi görmek isterler ama asıl niyetleri onu öldürmektir. herkes savaşa hazırlanır ama kazanamayacalarından emindirler. bella bu korkuyla edwarda haber vermeden jacop ve nessie için sahte pasaport ayarlar.. jacobun nessieyide alıp gitmesini ister. ( kurtadam kokusu nessie bulamazlar)
35- carlisle savaş için daha fazla vampir bulmak ister ve tanya ve ailesine haber verir.
carlisle renesmenin ölümsüz bir çocuk olduğunu kanıtlamak için bir çok insan çağırıyor. Hepside vampir tanya ve ailesi, jasperin vampir olduktan sonraki iki arkadaşı peter ve charlotte, İrlanda, mısır ve romanyadan aileler geliyor. İçlerinden bazılarının edward ve alice gibi özel yetenekleri var mesela biri elementleri kontrol edebiliyor hava,ateş, gibi… bir tanesi kendine yalan söylendiği hissedebiliyor hatta bu yeteneği sayesinde carlislenin nessie hakkında yalan söylemediğini biliyor ve ailesinede inandırıyor. Gelen kişiler yaklaşık 40 kişi hepsi nessie dokunuyorlar yeteneğini görüp, ölümsüz olduğunu anlayabilmek için… bunlar olurken jacop hep cullenların evinde nessieyi yalnız bırakmamak için ava bile gitmiyor tabi. Gelen ailelerden bazıları vejeteryan değil o yüzden jacop ve kurtadamlar forkstan uzakta ve yakınında insanların ve hayvanların ölmesine göz yummak zorunda kalıyorlar.
Planları volturiyi rennesmenin ölümsüz olduğu kanıtlamak. Alicenin arkadaşı irina volturiye gidip rennesmenin ölümlü olduğunu söylüyor. Volturide gelip onu öldürmek istiyor. Tabi sadece aro, jane yada felix değil bütün volturi ailesi geliyor. Aro ve ailesi carlislenin ailesini kıskanıyor( bunu 3. Kitaptanda biliyoruz.) Amaçları hem renesmeyi hemde cullenleri ortadan kaldırmak.
Onlar gelmeden önce gelen vampirlere konu anlatılıyor bazıları korkudan, bazıları yeteneklerinin ortaya çıkıp volturinin onları öldürmesinden korktuklarından yardımı kabul ediyorlar. Bu sırada gelen vampirlerden biri bellanın özel yeteneklerden etkilenmediğini anlıyor. Adı eleazar oda düşünceleri okuyabiliyor. Hatta bi ara volturiler için çalışmış. Görevi gidip yeni ve yetenekli vampirleri bulmakmış. Bellaya bu özelliğinin ‘kalkan’ adında olduğunu söylüyor. Ama sadece belada yok bu özellik aronun yakın koruması vampir renatada bunu yapabiliyor aroya karşı bir düşünce ya da saldırı olduğunda kalkanıyla bunu yapmalarını engelliyor. Eleazar bellanında böyle bir özelliği olduğunu ve bunu daha geniş alanlara yayıp yayamadığını soruyor. Ama bella bunu hiç denemediğini söylüyor. Onlar konuşurken edward volturilerin düşüncelerini duyuyor ve çok yakında olduklarını anlıyor. Ve volturiler geliyor çok fazla kalabalıklar onlarında kendi yardımcıları ve tanıkları var. En önde aro, caius,marcus var.

kaynak: facebook.com
Efsane alacakaranlıkta başlar şafak vaktine dek sürer ama aşk sonsuza kadar devam eder.


En son Forever.EDWARD tarafından Salı 01 Mart 2011, 11:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.mortemsymphony-rpg.com/
Catherine
Yönetici
Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 2156
Tür : Vampir
Yaş : 24
Nerden : aşk gezegeni
Kayıt tarihi : 25/01/10

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Breaking Dawn   Cuma 12 Şub. 2010, 18:19

Sinemalar.com Puanı:
film henüz vizyona girmemiş
Yapım:
2013 ~ ABD
Tür:
Aksiyon, Fantastik, Gerilim, Gizem, Korku, Macera, Romantik
Senaryo:
Stephenie Meyer, Melissa Rosenberg
Senaryo (Kitap):
Stephenie Meyer
Filmin Websitesi:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Alexander DeLarge
New Moon | Aktif Hayran
New Moon | Aktif Hayran
avatar

Paylaşım Gücü : 359
Tür : Vampir
Yaş : 23
Nerden : İzmir-narlıdere
Kayıt tarihi : 20/01/10

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   Cuma 12 Şub. 2010, 20:28

2013 ?? çok var yaa o zamana :S şimdi bekle bekle bitmez....
aslında işin kötü tarafı bi filmi biter bi sonrakini sabırsızlıkla beklerim ama şimdi bitecek diyede üzülürüm Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Catherine
Yönetici
Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 2156
Tür : Vampir
Yaş : 24
Nerden : aşk gezegeni
Kayıt tarihi : 25/01/10

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   C.tesi 13 Şub. 2010, 12:31

sağol kuzum (+1) tşk


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Twilight110
Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 627
Tür : Vampir
Yaş : 22
Nerden : Angora !
Kayıt tarihi : 18/12/09
Lakap : Corcılın veya Kardo veya Kardi :)

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   C.tesi 13 Şub. 2010, 18:13

feeyou demiş ki:
2013 ?? çok var yaa o zamana :S şimdi bekle bekle bitmez....
aslında işin kötü tarafı bi filmi biter bi sonrakini sabırsızlıkla beklerim ama şimdi bitecek diyede üzülürüm Smile

Aynen katılıyorum =)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Twilight110
Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 627
Tür : Vampir
Yaş : 22
Nerden : Angora !
Kayıt tarihi : 18/12/09
Lakap : Corcılın veya Kardo veya Kardi :)

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   C.tesi 13 Şub. 2010, 18:15

Palyşaım için teşekkürler canım =) sevgi +1
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Catherine
Yönetici
Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 2156
Tür : Vampir
Yaş : 24
Nerden : aşk gezegeni
Kayıt tarihi : 25/01/10

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   C.tesi 13 Şub. 2010, 19:15

napalım geç olsun güç olmasın hıhı


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
june
Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 344
Yaş : 35
Kayıt tarihi : 18/12/09

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   C.tesi 13 Şub. 2010, 19:38

şimdi bişey derdimde ayıp olur neyse 2015 falan yapsalarmış 2013 erken olmuş biraz şeytan emeğine sağlık canım tşk
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Forever.EDWARD
Site Kurucusu ve Yönetici
Site Kurucusu ve Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 2234
Tür : Vampir
Yaş : 37
Nerden : Venüs- Aşk Gezegeni
Kayıt tarihi : 17/12/09
Lakap : Team EDWARD ( Edward Hastası)

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   C.tesi 13 Şub. 2010, 21:08

beğenmenize sevindim canlarım sevgi
Efsane alacakaranlıkta başlar şafak vaktine dek sürer ama aşk sonsuza kadar devam eder.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.mortemsymphony-rpg.com/
renesmee_bella cullen
New Moon | Aktif Hayran
New Moon | Aktif Hayran


Paylaşım Gücü : 273
Tür : Vampir
Yaş : 21
Nerden : sözün bittiği yerden
Kayıt tarihi : 22/07/10
Lakap : beyaz cadı-vampir kız

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   Paz 25 Tem. 2010, 00:24

ayy sabırsızlanıorum
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Forever.EDWARD
Site Kurucusu ve Yönetici
Site Kurucusu ve Yönetici
avatar

Paylaşım Gücü : 2234
Tür : Vampir
Yaş : 37
Nerden : Venüs- Aşk Gezegeni
Kayıt tarihi : 17/12/09
Lakap : Team EDWARD ( Edward Hastası)

Kişi sayfası
Yönetimden Alınan Uyarı:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   Salı 01 Mart 2011, 11:59

Yeni tanıtım ilk mesaja eklenmiştir.
Efsane alacakaranlıkta başlar şafak vaktine dek sürer ama aşk sonsuza kadar devam eder.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://www.mortemsymphony-rpg.com/
mrv rkn
Süper Mod.| Çevirmen
Süper Mod.| Çevirmen
avatar

Paylaşım Gücü : 2687
Tür : Vampir
Yaş : 23
Nerden : Hayal Dünyasından XD
Kayıt tarihi : 27/01/10
Lakap : Soldier Blood,Soblood XD

MesajKonu: Geri: Breaking Dawn -- Şafak Vakti   Salı 01 Mart 2011, 18:28

Forever.EDWARD demiş ki:
Yeni tanıtım ilk mesaja eklenmiştir.
süper olmuş ablam olayları felan da derlemişsin emeğine sağlık +p sevgi


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Breaking Dawn -- Şafak Vakti
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Twilightfan_ TR :: FİLMLER VE KİTAPLAR :: Breaking Dawn -- Şafak Vakti-
Buraya geçin: